יורם רותם

עורך מוזיקלי ושדרן רדיו ישראלי
יורם-רותם

יורם רותם – עורך המוזיקה הראשי של גלי צה“ל ומומחה לזמר עברי (”בילוי נעים עם מולי שפירא“, ”ארבע אחרי הצהריים“, ”עוד לא שבת“ עם שלמה ארצי, ”ציפורי לילה“ ורבות אחרות)ערך עשרות אלבומי אוסף ורבי-מכר למיטב היוצרים והמבצעים בארץ, מנחה מופעים, ערבי מחווה ומועדוני זמר. כתב את ערכי הזמר העברי באתר האינטרנט ”מומה.“

יורם רותם

עורך מוזיקלי ושדרן רדיו ישראלי

להזמנת הרצאה

יורם-רותם
יורם רותם - עורך המוזיקה הראשי של גלי צה“ל ומומחה לזמר עברי (”בילוי נעים עם מולי שפירא“, ”ארבע אחרי הצהריים“, ”עוד לא שבת“ עם שלמה ארצי, ”ציפורי לילה“ ורבות אחרות)ערך עשרות אלבומי אוסף ורבי-מכר למיטב היוצרים והמבצעים בארץ, מנחה מופעים, ערבי מחווה ומועדוני זמר. כתב את ערכי הזמר העברי באתר האינטרנט ”מומה.“

ההרצאות של יורם רותם

אמא רוסיה – לבלבו אגס וגם תפוח

על השירים הרוסיים ש‘’עשו עלייה‘’ לארץ והפכו לחלק בלתי נפרד מהזמר העברי מימי העליות הראשונות ועד לשנות ה – 80 וביניהם ’’רותי‘’, ’’בדומיה‘’, ’’העגורים‘’, ’’ליושינקה‘’, ’’אל הדרך‘’ ו‘’היו ימים חבר.’‘

נעמי שמר – אלף שירים ושיר

מ‘’העיר באפור‘’ ו‘’חורשת האקליפטוס‘’, דרך ’’שיר השוק‘’ ו‘’יש לי חג‘’ ועד ל‘’הכל פתוח‘’ ו‘’הו, רב חובל‘’. על הפזמונאית והמלחינה, שנולדה וגדלה בכינרת, גרה בתל-אביב וצבעה את ירושלים בזהב. על תחנות חייה השלובות בתולדות הארץ שלנו ועל שיריה כראי התקופה.

יפה ירקוני – אל נא תאמר לי שלום

’’אנו ניפגש‘’, ’’חביבי‘’, ’’כשהיינו ילדים‘’, ’’באב אל וואד‘’, ’’אחותי הקטנה‘’ ורבים אחרים… על הזמרת שהקליטה יותר אלבומים מכל זמר אחר בארץ, והעשירה את הזמר העברי בשירי תקווה וזיכרון, שירי אהבה, שירים סלוניים, שירי ילדים ושירים על נופי הארץ.

משה וילנסקי – כלניות וזמר

'כלניות', 'היו זמנים', 'לאור הזיכרונות', 'חסקה' ועוד. על המלחין שעלה לארץ מפולין, כתב בכל סגנון אפשרי, ויצר כאן זמר ישראלי מקורי, ששילב באופן מופלא בין מזרח ומערב. ערב עם שיריו שבוצעו על ידי מיטב האמנים בארץ: שושנה דמארי, יהורם גאון, חווה אלברשטיין ואחרים.

סשה ארגוב – וידוי

’’ערב במסחה‘’, ’’אדוני השופט‘’, ’’אליפלט‘’, ’’פנס בודד‘’, ’’וידוי‘’ ורבים אחרים – המלחין סשה ארגוב, קיסר ההרמוניה, שעלה מרוסיה והיה בין מעצבי הצליל הישראלי, עם שירים נפלאים שהלחין לצ'יזבטרון, ללהקות הצבאיות, בצל ירוק, התרנגולים, מתי כספי ולרבים אחרים.

נתן אלתרמן – עוד חוזר הניגון

’’לילה לילה‘’, ’’גדליה רבע איש‘’, ’’שיר משמר‘’, ’’פגישה לאין קץ‘’, ’’ליל חניה‘’. על המשורר נתן אלתרמן ומיטב שירי הזמר שלו, שנכתבו בעיקר לבימה הקלה וליוו את הארץ משנות ה-30 ועד סוף שנות ה-60 .שיריו הולחנו על ידי מיטב המלחינים בארץ וביניהם מרדכי זעירא, משה וילנסקי, סשה ארגוב, נעמי שמר ויאיר רוזנבלום.

חיים חפר – הכל זהב

על ’’הן אפשר‘’, ’’הפרוטה והירח‘’, השמלה הסגולה‘’, ’’הוא לא ידע את שמה‘’, ’’הסלע האדום‘’ – על האיש שעשה לכל הפזמונאים בארץ בית ספר. על חייו, ועל השירים שכתב לצ'יזבטרון, הלהקות הצבאיות, רביעיית מועדון התיאטרון, בצל ירוק, שלישיית גשר הירקון, התרנגולים ולרבים אחרים, שהפכו אבנ י דרך בזמר העברי.

אני ואתה – סיפור חייו ושיריו הגדולים של אריק איינשטיין

אריק איינשטיין, הזמר שסימל את קולה של ארץ ישראל ושילב בין עבר להווה, בין שירי משוררים לגדולי המלחינים והיוצרים שלנו. שיריו הם פס-קול הארץ שלנו, הישנה והחדשה. בהרצאה ישולבו כמה משיריו הגדולים של אריק איינשטיין וביניהם: 'אני ואתה', 'אמא אדמה', 'למה לי לקחת ללב', 'לא פעם בקיץ', 'הבלדה על יואל מוישה סלומון', 'רותי', 'שיר של אחרי המלחמה' ועוד.

אגדת דשא

על השירים והיוצרים הגדולים מהתנועה הקיבוצית וביניהם: נעמי שמר, רחל, נתן יונתן, נחום היימן, יורם טהרלב, מתי כספי, מאיר אריאל, שלום חנוך, דוד זהבי, יהודה שרת, רחל שפירא ושירים כמו "ואולי", "חורשת האקליפטוס", "חופים", "ארבע אחרי הצהריים", "כמו צמח בר", "ביתי אל מול גולן", "ניגונים" ורבים אחרים .

פסטיבלי הזמר – יעלה ויבוא

’’ערב בא‘’, ’’סליחות‘’, ’’על כפיו יביא‘’, ’’פראג‘’, ’’אהבתיה‘’ – פסטיבלי הזמר הצמיחו להיטים רבים בשנות ה-60 וה-70 ,והיוו בזמנו את הבמה המכובדת ביותר לחשיפת שירים חדשים, שבוצעו הן על ידי זמרים ידועים והן על ידי אמנים צעירים, שקיבלו במסגרת זו חשיפה ראשונה וביניהם יהודית רביץ, שלמה ארצי, גידי גוב, יזהר כהן, מתי כספי ועוד.

הלהקות הצבאיות – שירים בקנה

מימי ’’הורה האחזות‘’ ו‘’תותחים במקום גרביים‘’ ועד ל‘’פרחים בקנה‘’ ו‘’שיר לשלום‘’. על הלהקות הצבאיות שעיצבו את הפסקול הישראלי – משנות ה- 50 עם האקורדיון ועד לשנות ה- 70 והגיטרה החשמלית. הסיפורים על הלהיטים הגדולים של הצ'יזבטרון, להקת הנח‘’ל, פיקוד מרכז, צפון, דרום, שריון, חיל האוויר וחיל הים .

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים על האירועים הקרובים