חיים שוסטר

מומחה לדתות ותרבויות המזרח הרחוק

מומחה לדתות ותרבויות המזרח הרחוק. היה הישראלי הראשון שביקר בבוטאן, באינדונזיה, קמבודיה ואחראי בין היתר, לכמה מפריצות הדרך התיירותיות הגדולות של 30 השנים האחרונות לסין, בורמה, איי האוקיאנוס השקט ועוד. מרצה בתחומי הדת ותרבות המזרח הן באקדמיה והן לקהל הרחב.

חיים שוסטר

מומחה לדתות ותרבויות המזרח הרחוק

להזמנת הרצאה

היה הישראלי הראשון שביקר בבוטאן, באינדונזיה, קמבודיה ואחראי בין היתר, לכמה מפריצות הדרך התיירותיות הגדולות של 30 השנים האחרונות לסין, בורמה, איי האוקיאנוס השקט ועוד. מרצה בתחומי הדת ותרבות המזרח הן באקדמיה והן לקהל הרחב.

ההרצאות של חיים שוסטר

שירה יפנית

על שירי "הייקו" – השירים הקצרים בעולם. שירה מופלאה של מעט מילים ומשמעות רבה.

"זן" – טירוף או אלטרנטיבה

החיים במנזר זן, סיפורי זן, חידות ובעיקר הקשר לחיי היום יום של כל אחד מאתנו. נושא פרובוקטיבי מעורר מחשבה והשראה.

עוצמת אי הוודאות

האם קיימת בכלל וודאות, והאם ניתן למצוא עוצמה באי הוודאות.נדבר על אי הוודאות שמאפיינת את החיים בכלל ואת התחושות שלנו בפרט, ונציע כלים שהופכים את אי הוודאות לכלי של צמיחה והעצמה אישית.נראה כיצד אי הוודאות מאפשרת גמישות נפשית וכלים מעשיים להתמודדות אתה, ובעיקר להשתמש בה ככלי גמיש של עוצמה והתפתחות.

בודהיזם ואהבה

מדוע אנחנו מתאהבים? מה הבודהיזם חושב על אהבה? כיצד ניתן להרחיב ולהגביר את האהבה? מה הקשר בין שגרה לאהבה?האם אפשר להפוך את מערכות היחסים הזוגיות למסע רוחני של תמיכה והתפתחות.

"להקשיב" מסביב לעולם

מדוע קשה לנו להקשיב? מה אנחנו מפסידים מכך שאנו לא מקשיבים? נשמע על חוויות הקשבה בתרבויות העולם,החל ממה ששבטים נידחים בפפואה ניו גיני עושים כדי להקשיב טוב יותר, דרך מה שאמרו על זה חכמי סין לפני 2600 שנים ועד תרגולי הקשבה מודרניים של נזירי זן.

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים על האירועים הקרובים