חיים שפירא

מרצה וחוקר ישראלי רב-תחומי
חיים-שפירא-קרדיט-צילום-יואב-קסטנברג
חיים שפירא הוא מרצה בינלאומי וחוקר רב-תחומי, מומחה בעל-שם עולמי בתחום תורת המשחקים, בעל תואר PhD במתמטיקה ותואר PhD בהוראת המדעים. שפירא מוכר הן בזכות הרצאותיו הפופולריות והן בזכות ספריו אשר זכו להצלחה בינלאומית. ספרו על תורת המשחקים: ״Gladiators, Pirates and Games of Trust״ נבחר לאחד הספרים הטובים בכל הזמנים על ידי האלגוריתם של Book-authority. חיים שפירא נבחר לאחד המרצים המבוקשים ביותר בישראל על ידי גלובס ודה מרקר.
 

חיים שפירא

סופר, מרצה וחוקר ישראלי רב-תחומי

להזמנת הרצאה

חיים-שפירא-קרדיט-צילום-יואב-קסטנברג
חיים שפירא הוא מרצה בינלאומי וחוקר רב-תחומי, מומחה בעל-שם עולמי בתחום תורת המשחקים, בעל תואר PhD במתמטיקה ותואר PhD בהוראת המדעים. שפירא מוכר הן בזכות הרצאותיו הפופולריות והן בזכות ספריו אשר זכו להצלחה בינלאומית. ספרו על תורת המשחקים: ״Gladiators, Pirates and Games of Trust״ נבחר לאחד הספרים הטובים בכל הזמנים על ידי האלגוריתם של Book-authority. חיים שפירא מלמד פסיכולוגיה, פילוסופיה ומתמטיקה. שפירא נבחר לאחד המרצים המבוקשים ביותר בישראל על ידי גלובס ודה מרקר.

ההרצאות של חיים שפירא

משחקים ועסקים

אחד השימושים המרתקים של תורת המשחקים הוא תחום העסקים, בו התוצאות של ההחלטות תלויות הן בפעולות שאתה נוקט והן בתגובות של יתר השחקנים. בהרצאה זו נעמוד על ההבדלים בין טקטיקה לאסטרטגיה, נתמקד בשוני בין משחק סופי ומשחק אינסופי, נסקור סוגים שונים של מכרזים, נכיר את עקרון ה -Parts ובעקבותיו אסטרטגיות עסקיות ודרכי התבוננות חדשות על עולם העסקים. נלמד על אסטרטגיות בבחירות בני הזוג וכיצד צמח מהן פרס נובל לכלכלה, נכיר משחקי מיקוח ונחשף לאומנות משא ומתן.

תורת המשחקים

מה זאת תורת המשחקים? על חשיבה אסטרטגית ופסיכולוגיה של קבלת החלטות, על דילמת הסועד התחממות גלובלית, משחק האולטימטום והקוף העצבני, האגרטל הסיני ויתרונות של שיתוף פעולה, משחק הדיקטטור ומשחקי אמון, "תחרות יופי" של קיינס (התנסות אישית בחשיבה אסטרטגית בעזרת משחק בסמארטפונים), על דמוקרטיה כמשחק קואליציוני.ההרצאה מוגשת באופן הומוריסטי, אך מבלי לגרוע מעומק הרעיונות ותכלול התייחסויות מסקרנות לענייני אקטואליה.

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו עדכונים על האירועים הקרובים